Sıkça Sorulan Sorular

Site Geneli Sıkça Sorulanlar

Hayır. Linkleri sadece anasayfanıza değil, aynı zamanda websitenizin diğer sayfalarına da yönlendirmelisiniz. SEO bütün websitenizi optıimize etmektir ve bunu en doğal yollarla yapmaktır. Sadece anasayfasına link yönlendirilen bir website doğal görünümünü kaybeder.
Her zaman bu anlama gelmez. Google’da yüksek pozısyonlara gelmek için müşterilerinize katma değer sağlayan içerik sunmak önemlidir. Fakat bu başarı garantisi vermez. En az sizinki kadar kaliteli içerik sunabilecek çok sayıda website bulunabilir. Sonuçta herkes yüksek pozisyonlara çıkmak istiyor. Bu nokta da fark yaratabilecek unsur backlinklerdir.
SEO da başarıya ulaşmanın yolu hem kaliteli içerik hem de kaliteli websitelerden kalitelş backlink alma yolundan geçer.
Evet. Eğer Türkiye bölgesi için SEO çalışmaları yapıyorsanız, sitenize gelen linklerin çoğunun Türkiye’den gelmesi önemlidir. Diğer ülkelerden da link gelmesi problem değildir fakat ağırlık Türkiye içinden gelmelidir.
Sosyal medya ile SEO arasında direk bir bağlantı yoktur. Sosyal medyada çok başarılı olmanız Google’da yüksek pozisyonlarda olmanız anlamına gelmez. Google pozisyonunuzu belirlemek için backlinklerı kullanır.
Bununla birlikte Sosyal medyayı Backlinkler elde etmek için kullanabilirsiniz

Backlink Paketleri

SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir ve websitenizin Google gibi arama motorları gözünde daha değerli olmasını sağlar. Websiteniz arama motorlarında daha yüksek sıralarda ve mümkünse ilk sayfada yer alır. Potansiyel müşterileriniz rakiplerinizden önce sizin websitenizi görür ve tıklamalar için para ödemeden websitenize daha fazla ziyaretçi çekersiniz.

Arama motorlarının ücretli hizmetleri ve bu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmak da SEO (veya SEM: Arama Motoru Pazarlaması) kapsamına girer.
• Arama motorlarında ilk sayfalarda websiteniz yayımlanır (tıklamalar için para ödemeden)
• Websitenizin ziyaretçi sayısı artar
• Satışlarınız artar
• Rekabet gücünüz artar
• Kazancınız artar
• Websiteniz incelendikten sonra hatalar giderilerek SEO için optimize edilir (Kapsamlı SEO Analizi ve SEO Altyapı Hizmetleri)
• Sektörünüzde en çok aranan ve satışla sonuçlanması beklenen anahtar kelimeler belirlenir (Kapsamlı SEO Analizi)
• Anahtar kelimeler temel alınarak arama motorları gözünde değerli olan sitelerden sizin sitenize linkler verilir (Backlink paketleri)
• Yine anahtar kelimeler temel alınarak kendi sitenizden blog yazıları yayımlanır (Blog Yönetimi)
• Ayrıca, arama motorlarının ücretli hizmetleri için altyapılar oluşturulur ve bu hizmetlerden yararlanılır (Google SEM Hizmetleri)
SEO çalışmalarının etkisini göstermesi zaman alsa da, uzun vadede bulunabilirliğinizi arttırdığı ve buna bağlı olarak kalıcı tasarruf ve kazanç sağladığı için son derece önemlidir. Üstelik ilk sayfalarda çıkmak websitenize prestij kazandırdığı için ziyaretçilerinizin ürün ve hizmetlerinizde sizi tercih etme olasılığını artırmaktadır. Yani dönüşüm oranlarınız da yükselmektedir.

SEO çalışmaları bu kadar önemli olmasına rağmen bu Google Adwords'u değersiz kılmaz. Hemen bugün websitenize ziyaretçi çekmek için Adwords harika bir çözümdür.

En ideali bir taraftan Adwords çalışmalarına başlamak ve eş zamanlı olarak SEO çalışmalarını yürütmektir. SEO etkisini gösterdikçe aylık Adwords bütçenizi isteğinize göre düşürebilirsiniz. Bu sayede satışlarınızdan taviz vermeden maliyetlerinizi kalıcı olarak düşürebilirsiniz.

SEO hizmetleri ve Google Adwords hizmetleri için SEOtorite.com en doğru adrestir.
Backlink başka bir websiteden sizin websitenize verilen linke yani bağlantıya verilen isimdir.

Backlinkler son derece önemlidir çünkü sizin websitenize başka bir website backlink verdiğinde bu sizin websitenize verilen bir referans gibi değerlendirilir. Bu "referansları" veren websitelerin adedi ve kalitesi arttıkça Google'ın gözünde websitenizin değeri artar ve Google websitenizi daha yüksek pozisyonlara taşır.

Bu sayede tıklamalar için para ödemeden arama motorlarında ilk sayfalarda websiteniz yayımlanır, websitenizin ziyaretçi sayısı artar, satışlarınız artar, rekabet gücünüz artar ve kazancınız artar.
Büyük bir haber sitesi veya Vikipedi gibi bir websiteniz yoksa yeterli sayıda kendiliğinden backlinkler elde etme ihtimaliniz neredeyse hiç yoktur. Sitenizin içeriği çok kaliteli olsa bile yeterli sayıda backlink elde edemezsiniz. Dolayısıyla, backlinkleri iyi düşünülmüş bir çalışma ile oluşturmaktan başka çare kalmaz.
SEOtorite.com uzmanları site içerisinde iyi bir link yapısı tavsiye ederler. Google bunları da backlink olarak kabul eder ve değerlendirmeye alır. Ancak bu linkler dışarıdan gelen backlinkler kadar kıymetli değildir ve websitenizin arama motorlarındaki sıralamasına etkisi sınırlıdır.
İkiside son derece önemlidir. Google gibi arama motorlarında yükselmek konusuna ciddiyseniz iç SEO’nuzu ihmal edemezsiniz. İç SEO’nuzu tamamladıktan sonra dış SEO’ya başlarsınız ki bu backlinkler vesilesiyle olur. Ikisi birbirinden ayrı düşünülemez.
Backlink çalışmalarından (dış SEO) maksimum verim alabilmek için websitenizin SEO açısından uygun olması (iç SEO) son derece önemlidir. Genel bir kural olarak dış SEO'nun etkisi %65 ve iç SEO'nun etkisi %35 oranındadır.

Kapsamlı SEO analizi neticesinde yapılması gereken SEO düzenlemeleri ortaya çıkar ve buna göre tarafınıza fiyat teklifi gönderilir. İç SEO'nun en güzel şekilde yapılması tarafımızca şiddetle tavsiye edilir ve bu konuda da SEOtorite.com en doğru adrestir.
Bütün backlink paketlerinde temel bir SEO analizi ücretsiz olarak yapılır ve bu analiz neticesinde sizin ile mutabık kalınarak anahtar kelimeler belirlenir.

Bu analizler esnasında websitenizde giderilmesi gereken sorunlar ile karşılaştığımız takdirde kapsamlı SEO analizi yapılması önerilir. Midi Paket ve Mega Paket'te kapsamlı SEO analizi fiyata dahildir. Kapsamlı SEO analizi neticesinde yapılması gereken altyapı işleri (iç SEO) ortaya çıkar ve buna göre tarafınıza fiyat teklifi gönderilir.

İç SEO'nun en güzel şekilde yapılması tarafımızca şiddetle tavsiye edilir.
Çalışmaların etki etmesi yapılan çalışma, websiteniz, Google'daki konumunuz, seçilen anahtar kelimelerdeki rekabet gibi bir çok unsura bağlıdır ve değişkenlik gösterir. Fakat genelde 1-2 ay içerisinde çalışmalar etkisini göstermeye başlar.
SEOtorite.com an itibariyle %5 oranında kendi sitelerini kullanmaktadır ve bu rakamın ilerleyen zamanlarda artması beklenmektedir. Kısmen de olsa kendi sitelerini kullanmasının sizler için aşağıdaki avantajları vardır. Birincisi, sitelerde yayımlanan link adetleri SEOtorite.com kontrolünde olduğu için sitenin spam olmaması sağlanmaktadır. İkinci avantaj ise sizlere verilen linklerin süresiz olması ve kalıcılık taahhütünün arkasında durulabilmesidir.

Dışarıdan alınan hizmetlerde aynı garanti ve taahhütleri verebilecek şekilde anlaşmalar, sözleşmeler ile, garanti altına alınmaktadır.
Websitenizin gerilemesi rekabete göre değişkenlik gösterir. Aynı sektörde faaliyet gösteren ve aynı anahtar kelimeler ile SEO çalışmaları yapan rakiplerinizin sayısına ve çalışmalarına bağlı olarak gerileme söz konusu olabilir. Arzu edilen konuma ulaştıktan sonra periyodik kontroller yaparak konumunuzu berlirlemeniz ve gerileme söz konusu olduğunda ilave çalışmalar yapmanız son derece önemlidir. Periyodik kontroller bütün müşterileri için SEOtorite.com tarafından ücretsiz yapılır!
Google backlink oluşturmanın tehlikeli olabileceği düşüncesini, özellikle geçmişte, aşılamak istemiştir. Çünkü arama sonuçlarının dışarıdan yapılan müdahalelerle etkilenmesini istemez.

Ancak zaman içerisinde backlink oluşturmanın en etkili SEO yöntemi olduğu anlaşılmıştır. Google, websiteleri değerlendirirken kiterlerini birçok kez değiştirse de, backlinklerin önemi hiçbir zaman değişmemiştir.

Tabi bu backlinklerin doğal olarak çoğalması ve kaliteli websitelerden gelmesi son derece öenemlidir. Spam olarak görülecek linkler tehlikeli olabilir. Bu tehlikenin önüne geçmek için backlink oluşumunun doğal bir hızla ilerlemesine dikkat edilmelidir.
SEOtorite.com ekibi hem yurtdışında hem de yurtiçinde eğitim almış, uluslararası odaklı insanlardan oluşur. Bu sayede SEO ile ilgili en son gelişmeler uluslararası arenada takip edilir. SEOtorite.com'un bütün çalışmaları kendi tasarımı olan online raporlama ve takip sistemleriyle yakından takip edilir ve bu şekilde zarar verebilecek işlerin önüne geçilir.

Arama motorlarının gözünde sitenizin gelişimini ve bu gelişimdeki doğallığı korumak için eş zamanlı olarak blog yönetim hizmetinden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Aynı zamanda sosyal medya sayfalarınızın varlığı ve zaman zaman paylaşımların yapılması tavsiye edilir.
SEOtorite.com, sizinle birlikte belirleyeceği bütün anahtar kelimelerde yükselme garantisi vermektedir. Diğer bir garanti ise yapılan çalışmaların kalıcı olmasıdır. SEOtorite.com ile çalışmanız sonlansa bile yapılan calışmalar yıllarca kalıcılığını ve etkisini korur. Bu sayede SEOtorite.com ile yapılan çalışma size uzun yıllar boyunca kazanç sağlamaya devam eder.
SEOtorite.com'un yaptığı bütün çalışmalarda bir tek hedefi vardır: bırakın ilk sayfayı, ilk sıra bütün çalışmalarda yegane hedeftir! SEO sektörü, malesef, bol keseden garantiler verip, değişkenlerden dolayı, sözünde duramayan ve müşterisini mağdur eden şahıs ve şirketlerle doludur. Bundan dolayı SEOtorite.com'u tercih etmeseniz bile, sayıları az olsa da, kurumsal bir şirketle çalışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bununla beraber prensip gereği ilk sayfa garantisi vermemiz mümkün değildir.
Hayır, asla. SEO kesin sonuçlar veren bir çalışma değildir ve kimse birkaç ay içinde birinci, ikinci veya üçüncü pozisyon garantisi veremez. Böyle bir garanti veren şirketler müşterisinin SEO hakkındaki az bilgisini suistimal etmeye çalışan şirketlerdir. Kendi iyiliğiniz için lütfen uzak durun.
Hangi paketi tercih etmeniz gerektiği, sektörünüzdeki rekabetin yüksekliğine ve sizin arama motorlarında ne kadar yükselmek istediğinize bağlıdır. Çok yükselmek isterseniz ve/veya rekabeti yüksek bir sektörde faaliyet gösteriyorsanız, hem anahtar kelime adedi yüksek hem de çalışma süresi uzun paketlerimizi (Midi veya Mega paketlerimizi) tavsiye ederiz.
SEOtorite.com genelde kurumsal müşterilerle çalıştığı için fiyatlar KDV'siz belirtilmiştir. Ödeme sayfasında fiyatlara KDV eklenir.
SEOtorite.com ön ödemeli çalışmaktadır. Dilerseniz EFT/Havale ile, dilerseniz kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartıyla yapılan ödemeler için 9 ay'a kadar taksit imkanı mevcuttur. EFT/Havale ile yapılan ödemelerde ise %3 indirim uygulanır. Büyük paketler tercih edildiğinde çalışma başı maliyetler düşmektedir.

Blog yönetimi

Bloglar konuşma pazarlamacılığıdır. Bloglar yeni, çekici bir kavranabilirlik sunar. Aynı zamanda markanız hakkında bilgi verir, heyecanlandırır ve bu sayede tanıtım sağlar. Bloglar size müşterilerinizle başka yollarla mümkün olmayan bir iletişim sağlar. Her zaman ulaşılabilir, bulunmanızı kolaylaştırır, güven oluşturur, markanızın hafızalarda kalıcı olmasını sağlar, itici değildir ve blogunuzu ziyaret eden kişiler blogunuza yorum yaparak çok daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlar
Blogunuzu SEOtorite.com'a yazdırmak için 2 ana sebep sayabiliririz. Birincisi kaliteli yazarlık. Ekibizdeki yazarlar işlerini seven ve yazmak konusunda uzmanlaşmış kişilerden oluşur. Her meslekte olduğu gibi yazarlıkta da kendine has incelikler vardır ve bizim SEOtorite.com’un yazarları bu konulara hakkıyla vakıfdır. Diğer bir sebep ise zaman. Her gün veya iki günde bir yazılar yazacak zamanınız var mı? Blog yazarlığını işini bilen yazarlarımıza bırak ve siz asıl işinize, ticaretinize odaklanın.
SEOtorite.com'un yazar ekibi müşterinin penceresinden bakarak, önemli konuları araştırmayı çok iyi bilen ve buna uygun pratik, eğlenceli ve bilgilendirici yazıları yazabilen profesyonel yazarlardan oluşur.

Sosyal Medya Yönetimi

Google SEM Hizmetleri