SEO Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

SEO Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

SEO Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler


İnternet insanların yaşamına girdiği andan itibaren öncesinde nasıl yaşandığı adeta unutulur hale geldi. Bugün insanlar her şeyi yerlerinden kalkmadan internet üzerinden saniyeler içinde hallediyor ve kalan zamanlarını gönüllerince kullanıyorlar.

İşte internetle beraber hayatımıza yeni kavramlarda girmeye başladı ki, bu kavramlardan bir tanesi de SEO yani arama motoru optimizasyon kavramı. İngilizce 3 sözcüğün baş harflerinden oluşan SEO ifadesi özellikle şirketlerin web sitelerinin arama motorlarının üst sıralarında çıkması için yapılan işlemlere verilen isim.

Bu kavramla beraber SEO eğitimi denilen bir de eğitim verilmeye başladı ki, bu eğitimin temel amacı da eğitim içeriğinden de görüleceği üzere optimizasyon kavramını, doğru anahtar kelime kullanımını, Google ve diğer arama motorları servislerini, analiz yapmayı, doğru biçimde web sitesi hazırlamayı ve yapılan sitelerin kalıcı olmasını sağlamaya yöneliktir.

SEO Eğitimine Kimler Katılabilir?

SEO eğitimi özünde belli bir bilgisayar ve internet düzeyi gerektiren bir eğitimdir ama yine de son yıllarda oldukça popüler olduğundan birçok insan bu eğitimi almak istemektedir.

Bu eğitimi alabilecek temel kişiler şunlardır:

SEO konusuna gerçekten ilgi duyanlar
BU alanda hizmet almayı düşünenler
Marka sahibi olan kurumların yetkilileri
İleride bu alanda çalışmayı düşünenler
Mühendislik fakültesi öğrencileri
Firmaların satış pazarlama biriminde çalışanlar
Dijital ya da analog reklamcılık sektöründe çalışan beyaz yakalılar
Sosyal medya uzmanları
Web sitelerinden kar etmek isteyenler
SEO optimizasyonunu kendileri yapmak isteyenler

 

SEO HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN

 

SEO Eğitiminin İçeriğinde Neler Vardır?

SEO eğitimi içeriği tekniği itibarıyla kurumlar arasında farklılıklar gösterse de ortalama olarak 4 hafta 12saat süren bu eğitimlerde öğretilen konuların başlıkları şu şekildedir:

Internet konusuna genel bakış
SEO yani arama motoru temel kavramlarının öğretilmesi
Google algoritması, botları, cezaları, araçları.
Yandex algoritması, botları, araçları
Bing algoritması, botları, araçları
SEO araçları, çeşitleri
SEO aşamaları
Destek biçimleri
Dijital pazarlama teknikleri ve temel bilgileri
İnternet reklam araçları ve kullanım biçimleri
Rakip analizi yapma teknikleri

 

SEO HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN

 

SEO Eğitimini Kimler Verebilir?

SEO eğitimi herkesin verebileceği bir eğitim değildir. Dolayısıyla da rakam son derece makul bile olsa bu eğitim alınmadan önce ciddi bir araştırma yapmak gerekir. Günümüzde son derece rağbet bir alan olduğu için çok sayıda firma olduğu da bilindiğinden mutlaka firmanı referanslarına, eğitim içeriklerine, bünyesinde çalışan kişilerin bu alandaki yetkinliğine bakılmalı ve öyle karar verilmelidir.

Bu eğitimi verecek bu konuya hakim, mümkünse yazılım ya da bilgisayar mühendisliği bölümü ya da en azından bu alanda eğitim almış ve bunu kanıtlayabilen birisi olmalıdır.

Eğer doğru bir eğitim alınmaz ise bu alanda alınan eğitime zaman ve para kaynağı yanlış bir biçimde tüketildiğinden kişiye hiçbir yararı olmayacaktır. Ama bu eğitimler oldukça keyifli ve kolayca öğrenilecek olan eğitimlerdir.O yüzden gözünüz hiçbir biçimde korkmamalıdır.

 

SEO HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN