SEO Çalışması Nedir?

seo çalışması

SEO Çalışması Nedir?

SEO Çalışması Nedir?

Search Engine Optimizasyonu ‘nün ilk harflerinden oluşan kelimeye SEO denilir. Seo çalışması ise Google, Yandex gibi arama motorlarına yönelik yapılan çalışmaları en uygun şekle sokulmasıdır. SEO çalışmaları site iç ve site dışı SEO çalışması olmak üzere 2 farklı türde yapılır. Her ikisi de arama motorların ilk sıralarda yer almak ve daha çok ziyaretçi toplamak adına yapılan çalışmalardır.
 

SEO HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN

 

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışması oldukça zordur ve uzun zaman isteyen bir uygulamadır. Ancak web siteleri için çok önemli bir çalışmadır. Genellikle aranan ve istenen sonuçları gösterir ve işe yarayacak şeyler sunar. Kullanıcının istediklerini sunması, mail üzerinden gelen ziyaretçi trafiğini web sitelerin hit sayısındaki grafiği artırmaktadır. Profesyonel bir çalışma ile oldukça başarılı sonuçlar çıkar. Günümüzde çoğu insanlar cevap bulamadıkları sorulara Google üzerinden yanıt ararlar. Arama motorlarında karşılarına çıkan cevaplar ile aradıkları soru hakkında eksik bir bilgi kalmaması adına en iyi sonuçlar çıkarmayı hedeflerler. İşte tam bu durumda da SEO çalışmasına ihtiyaç vardır. SEO’yu en basitinden anlatacak olursak, soruları çözen ve işe yarayan çalışmalardır. Web sitelerinde anahtar kelime belirlenmesi ve yapılan çalışmaların temelinin nelere dayandığı ve web sitelerine anahtar kelimenin belirlenmesi işlemi yapılır. Ve yazıya yerleştirilmesi, içerik yazarak en iyi yolları kullanma, en iyi ve en uygun verilere girme web site sayfasının yüklenme süresi, web sitelerin bağlantı yapısı, web site sayfalarının yapısına uyumlu resim güncellemeleri, şeklinde SEO çalışması yapılır.
 

SEO HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN

 

Site İçi SEO Çalışması

Web sitelerinin içeriği hakkında detaylı ve ilgili kelimeleri detaylı anlatımı web sitelerinin içeriğinin her zaman güncel kalması web sitesi adresinin SEO uygunluğu ve kullanıcılar için oluşturulan teknik durumları şeklinde Site içi SEO çalışması hazırlanır. Site içi SEO çalışmalarında web sitenin kontrolü kullanıcıdadır. Kullanıcı istediği zaman site ile ilgili değişiklikler yapabilir. Bu nedenle SEO çalışmalarının düzgün olmasını istiyorsanız, uygulamaya site içi SEO çalışmalarından başlamanız gerekir. SEO çalışmasında; anahtar kelimeler, özgün ve kaliteli içerikler, yapılan çalışmaların amacının olması, diğer sitelerle olan rekabeti ve arama kapasitesi gibi başlıklar dikkate alınarak yapılmalıdır.

Site Dışı SEO Çalışması

Site içi SEO çalışması yapıldıktan sonra sitenin dışının oluşmasını sağlayan ve sitenin işleyişi, markanın değer kazanması ve maddi açıdan kazanç gerektiren Site dışı SEO çalışmaları yapılır. Site dışı SEO çalışmalarında;

Arama motorlarında görülecek başlıklar ile özgün ve kaliteli açıklamalar,
Web sitelerinin sayfa içeriğine yazı girilince girilen konunun başlığı ile alakalı etiketler olması,
İçeriğin açılmasına uygun etiket,
Web sitesi adresinin URL adresi,
İçerikle ilgili görsel resimler şeklinde site dışı çalışmalar hazırlanır.
 

SEO HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN