Adwords Nedir, Çalışma Prensibi Nasıldır?

Adwords Nedir, Çalışma Prensibi Nasıldır?

Adwords Nedir, Çalışma Prensibi Nasıldır?

Adwords nedir sorusu son zamanlarda internetin her bir yerinde dolaşıp durmaktadır. Adwords Google arama motoruna ait olan bir nevi reklamcılık hizmetidir. Adwords ile reklam veren müşterilerin reklamları aranan anahtar kelime ile ilişkilendirmekte ve arama sayfasında arananların en üstü ile en altında bulunmaktadır.

Adwords’ın Çalışma Prensibi Nedir?

Adwords nedir, sorusuna verilebilecek en kısa cevap aslında metin bazlı reklam hizmeti diyebiliriz. Adwords ile sunulmak istenen reklam çoğunlukla “Açıklama satırı”, “ilgi çekici başlıklar“ ”site alan ismi “ vs. gibi belirli limitlerle kullanılabilen satılardan oluşur. Reklam, reklamı veren tarafından gösterildiği zaman değil de, reklamı gören ve izleyen kişiler tıkladığında ücret ödenir. Reklam ücreti reklamın gösteren anahtar kelimelerin gördüğü rekabet göre değişkenlik göstermektedir. Reklamın rakiplere göre ilk sıralarda gösterilmesi için fazla ücret ödenmesi gerekmektedir Adwors’un çalışma prensibini anlayabilmek için reklama ayırdığınız bütçenizden en güzel şekilde faydalanmak adına, reklam sıralaması, anahtar kelimeler, teklifler, yerleşimler, kalite puanı vs. gibi bir takım temel taşlar hakkında yeterince bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

 

SEO HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN

 

Seçtiğiniz ya da seçeceğiniz kelime ve kelime öbeği anahtar kelime ile bütünleştiği zaman reklamınızın izlenme olasılığı daha yüksektir. Mesala; bir beyaz eşya servisisiniz ve bunu reklamını verecekseniz. Reklamda kullanacağınız anahtar kelime “beyaz eşya servisi ” olmalıdır. Müşteriler de arama motorlarına bu anahtar kelimeyi veya bu kelimeye yakın bir terim yazdıklarında arama sonuçlarının yanında sizin reklamınız da görülmektedir. Ayrıca bu işin satışını yapan ve Google arama motoru ile alakalı olan tüm kanal ve web sitelerinde reklamlarını yayınlanır. Vereceğiniz anahtar kelimenizin yalnız size özgü olması da yatırımlarınızı büyük ölçüde artıracaktır. Örneğin; “beyaz eşya servisi” yerine “İstanbul beyaz eşya servisi” gibi kendi alanızı içeren özgün anahtar kelimeler kullanmanız sizin açınızdan daha önemli olacaktır.

 

SEO HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN

 

Adwords’ın Reklam Süreci Nedir?

Adwords nedir konusu hakkında yeterince bilgi sahibi oldunuz. Şimdi de reklam süreçleri hakkında kısaca bilgi verelim. İnternet’in hızla yaygınlaşmaya başladığı günümüzde internet üzerinden yapılan satışların, araştırma ve iş bağlantılarının %80’i Google ile yapılan aramalarla başlamaktadır. Doğru zamanda ve doğru yerde arama yapanlar ile karşılaşmak çok önemlidir. İşte Adwords reklamları arama yapanlara yeni anahtar kelime ile doğru zamanda ve doğru yerde daha fazla ziyaretçiye erişme imkânı tanımaktadır. Adwords reklamları;

· Bütçe ve anahtar kelime belirleme,

· Kampanya başlatma,

· İnternet sitenizin değerlendirmeye alınması,

· Kullanıcı toplama ve başarı değerlendirmesi,

· Reklam kampanyası yayınlanması

Kampanya ve yayınladığınız reklamların optimizasyonu gibi süreçlerde geçmektedir. Kısacası adwords nedir sorusuna bir çeşit açık artırma sistemi de dememiz daha doğru olur.
 

SEO HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN