Website SEO Optimizasyonu

Website SEO Optimizasyonu

Website SEO Optimizasyonu

Website SEO Optimizasyonu

Website SEO optimizasyonu sitenizi arama motorlarında iyi konumlandırıp, insanların ürünlerinize ve hizmetlerinize ihtiyaç duyduğu noktada web sitenizin bulunmasını sağlar. Website SEO optimizasyonu sitenizi SEO için optimize etmeye denir ve SEO çalışmalarına başlarken olmazsa olmazınızdır.

 

WEBSİTE SEO OPTİMİZAYONU HİZMETİMİZİ İNCELEYİN

 

Arama motorları websitelerde ne arar? Websitenizi, hem Google ve Bing gibi arama motorlarını hem de ziyaretçilerinizi/müşterilerinizi memnun edecek şekilde nasıl oluştşrabilirsiniz? Daha da önemlisi, bunları yaparken web sitenizin daha karlı olmasını nasıl sağlarsınız?

 

Temel website SEO optimizasyonunu es geçip, sitenize harcadığınız zamanınızı ve paranızı sosyal ve fantastik şeylere harcamak, dişlerinizi fırçalamadığınız ve duş almadığınız halde çok pahalı parfümler kullanmak gibidir.

Website SEO Optimizasyonu, Amaç Nedir?

SEO’nun amacı arama motorlarını hilelerle kandırmak değildir. SEO’nun amacı:
• Başarılı ve kesintisiz bir kullanıcı deneyimi oluşturmak.
• Arama motorlarına niyetinizin ne olduğunu anlatıp, arama motorlarının ilgili arama sonuçlarında sizi tavsiye etmesini sağlamaktır.

Web Siteniz Bir Pasta Gibidir

Web siteniz farklı katmanlardan oluşur. Linkleriniz, ücretli arama sonuçlarınız ve sosyal medya uğraşlarınız pastanızın alımlı gözükmesini sağlayan süsleri gibidir. Fakat sitenizin içeriği, yapısı, içerik yönetim sistemi, ve site içi bağlantıları pastanızın şekeri gibidir. Bu olmadan pastanız tatsız, sıkıcı bir hal alır ve çöpe atılır.

Arama Motorları Ne Görmek İster?

Arama motorları, arama yapanları aradıklarına en uygun sonuçlara yönlendirerek işlerini iyi yapmak isterler. Peki bu uygunluk nasıl belirlenir?
İçerik: Sitenizde kullanılan tema, sayfanızdaki yazılar, başlıklar ve açıklamalar.
Performans: Siteniz ne kadar hızlı yükleniyor ve çalışması gerektiği gibi çalışıyor mu?
Otorite: Sitenizin içeriği yeterince iyi mi? İçeriği iyi olan diğer otoriter siteler sizin sitenize linkler vererek referans oluyorlar mı veya sizin sitenizdeki bilgileri kıymetli olarak anıyorlar mı?
Kullanım kolaylığı: Siteniz nasıl görünüyor? Sitede gezinmesi kolay mı? Güven veriyor mu? Sitenize gelenler sitenizden hemen ayrılmayıp sitenizde geziniyorlar mı?

Arama Motorları Ne Görmek İstemez?

Arama motorları örümceklerinin veri toplama depoları kısıtlıdır. Bu sebeple hileli çalışmalar yapıyorsanız uzun vadede sitenize zarar verme olasılığınız oldukça olağandır. Arama motorlarının istemedikleri şeyler:
• Anahtar kelime ile doldurmak: Sayfalarınızda anahtar kelime kullanımının abartılması
• Kötü kullanım kolaylığı: Kullanıcılar için sitenizde gezinmeyi kolaylaştırın. Çok fazla reklamdan dolayı kullanıcıların aradığı içeriği bulamaması sitenizdeki cikma oranını yükseltecektir. Sitenizin çıkma oranı size ilave bilgiler verebilir. Örnek olarak sitenizde içerik olmasına rağmen eğer çıkma oranı %80’den fazla ise sitenizde büyük ihtimalle bir problem var demektir.

İş Modelinizi Tanıyın

Herkesin kendi iş modelini tanıması beklense de, her site sahibi sitesi üzerine odaklanıp hedeflerini belirlemez. Kendinize sormanız gereken soruların bazıları şunlardır:
– Sizin için sitenizde ne olursa dönüşüm olur? (satış, üyelik kaydı, bilgi isteği vb.)
– Insanlara görsel mi tanıtıyorsunuz yoksa sitenizde tıklamaları mı lazım?
– Hedefleriniz ne?
– Sahip olduğunuz imkanları ve yükümlülükleri biliyor musunuz?

Diğer Kanallarınızı Optimize Etmeyi Unutmayın

Anahtar kelimesi stratejiniz sadece site içinde değil aynı zamanda site dışındaki platformlarda da önemlidir. Bundan dolayı çoklu kanal optimizasyonu yapmalısınız. Bu çoklu kanallar bunlarla sınırlı olmamakla birlikte bunları da içerir:
– Facebook
– Twitter
– LinkedIn
– E-posta
– Offline, Yazılı basın, radyo ve televizyon reklamları gibi

Kullandğınız anahtar kelimelerinizde istikrarlı olmak sadece markalaşmanıza fayda vermez, aynı zamanda kullanıcılarınızın belirlemis olduğunuz ve çalışma yaptığınız anahtar kelimeleri kullanmasını sağlar.

WEBSİTE SEO OPTİMİZAYONU HİZMETİMİZİ İNCELEYİN

 

Domain isimlerinizde İstikrarlı Olun

Domain isimleriniz sitenizin genel haline fayda sağlar. Bundan dolayı alt domain (harika.orneksite.com) yerine alt-dizin kök domainleri kullanmanız tavsiye edilir (www.orneksite.com/harika gibi). Domainlerle ilgili diğer çalışmalara örnekler:
– İstikrarlı domainler: www.örneksite.com girip sonra orneksite.com girdiğinizde tarayıcı sizi www.orneksite.com’a yönlendirmiyorsa arama motorları iki farklı site görüyor demektir. Bu da SEO çalışmalarınızın etkisini azaltır çünkü dışarıdaki siteler hem www.orneksite.com’a hem de orneksite.com’a link verecektir.
– Eskiler iyidir: Eski domainler yeni domainlerden iyidir. Fakat eski bir domain satın alıyorsanız sizden önceki domain sahibinin hile yapıp domain’in cezalanmasına sebep olmadığından emin olun
– URL’nizde anahtar kelimeler: Domaininizde anahtar kelimelerin bulunması SEO çalışmalarınızda sadece genel bir fayda sağlar.

Farklı Alanlar İçin Farklı Optimizasyonlar

Masaüstü platformlarındaki deneyimi optimize etmenin yanında mobil, tablet ve diğer platformlar için de optimizasyon yapmayı unutmayın.
– Videolar gibi zengin içerik oluşturun. Çünkü bir video ile ilk sıralara çıkmak bir yazıyla ilk sıralara çıkmaktan çok daha kolaydır.
– Yazı olmayan içeriğinizi de optimize etmeyi unutmayın. Resimlerinizin ve PDF’lerinizin Arama motorları tarafından gezilip tanınabileceğini sağlayın. Böylece bunlarla da arama sonuçlarında bulunabilirsiniz.

Meta Verinize odaklanmayı unutmayın

Sitenizin içeriği başlık etiketleri ve meta açıklamalarına saip olmalıdır.
– Bu zamanda meta anahtar kelimeleriniz arama motorları tarafından görmezden gelinir. Fakat bunları hala kullanıyorsanız bunların bulunduğu sayfadan bahsettiğine ve doğru uzunlukta olduğuna dikkat edin.
– Meta açıklamanız benzersiz olmalıdır ve bulunduğu sayfadan bahsetmelidir. Meta açıklamalarınızı kopyalayıp sayfadan sayfaya aktarmak size fayda sağlamaz.
– Başlık etiketleriniz de (yani title-tags) benzersiz olmalıdır. Başlığınızı 4 ila 8 kelimelik bir reklam cümlesi oalrak düşünün. Bu cümleyi görenlerin ilgisini uyandırıp tıklamalarını ve daha fazla bilgi almak istemelerini sağlayın.

Özetle

SEO’nuzu daima aklınızda ve ön planda tutun ve yapabildiğinizin en iyisini yapmaya çalışın. Website SEO optimizasyonu hakkı verilmezse sitenizi çürük bir altyapıyla bırakır. Ve maksimum kazanç fırsatlarını kaçırmanıza sebep olur. SEOtorite.com Website Optimizasyonu (iç seo) hizmetiyle websitenizin SEO’ya uygunluğunu zirveye taşır. Uzman yazılımcı ekibimizle size hizmet vermekten memnuniyet duyarız.

 

WEBSİTE SEO OPTİMİZAYONU HİZMETİMİZİ İNCELEYİN