SEO Optimizasyonu Nedir? Faydaları Nelerdir?

SEO Optimizasyonu Nedir? Faydaları Nelerdir?

SEO Optimizasyonu Nedir? Faydaları Nelerdir?

 

SEO kısaltması İngilizce Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş bir terimdir. Search Engine bildiğiniz üzere Google gibi arama motorlarının genel adıdır. SEO optimizasyonu ise firma web sitelerinin arama motorlarının çalışma prensipleriyle uyumlu hale getirilmesi demektir.

 

Eğer bir web siteniz varsa ve siteniz üzerinden hizmetlerinizi daha önce sizi hiç duymamış ve duymuş kişiler bulabiliyorlarsa bu durumda sitenizin satışlarınıza olan katkılarının farkına varmışsınızdır. Eğer siteniz daha henüz kullanıcılarla buluşma noktasında herhangi bir aşama kaydedemediyse de, rakiplerinizden internet sayesinde satışlarının ne kadar artış gösterdiğine dair birkaç şey duymuş olmanız lazım.

 

Günümüzde internet çok gelişti ve eğer bir ürün veya bir hizmet satıyorsanız, mutlaka bir web siteniz olmalı ve ürünleriniz bu site üzerinden satıyor olmanız gerekli. Aksi takdirde uzun vadede satışlarınız artış göstermeyeceği gibi, rakiplerinizin yükselmesi karşısında düşüşe uğraması dahi söz konusudur. SEO optimizasyonu sayesinde ise var olan veya yaptırmayı düşündüğünüz web sitenizi arama motorlarında yükseltmeniz ve dolayısıyla satışlarınızı arttırmanız söz konusudur diyebiliriz.

 

SEO HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN

SEO Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

 

SEO optimizasyonu işlemi profesyonel firmalar tarafından uygulanması gereken bir işlemdir. Bunu söylememizin nedeni aksi durumda oluşabilecek risk faktörüdür. Arama motorlarında firma sitenizin yükselmesi söz konusu olabileceği gibi mevcut sırasını kaybetmesi ve hatta cezalı konuma düşerek aylarca hedef kitlelerin ulaşımından uzaklarda kalması da söz konusudur.

 

Kötü SEO aktivitelerine karşın doğru firma seçiminin önemli olduğunu vurgulamamız gerekiyor. Çok büyük firmalarda ise SEO saldırıları ile sitenizin sırasının düşürülmesi veya cezalı durumlara itilmesi gibi rekabet odaklı çalışmaların yürütülmesi de mümkündür. Tüm bu nedenlerden dolayı SEO optimizasyonu işleminde düzenli bir şekilde başarılı bir firmayla çalışmanızı öneriyoruz.

 

SEO HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN

 

Web sitesi optimizasyonu işlemlerine mevcut sitenin özellikleri değiştirilerek, düzeltilerek ve geliştirilerek başlanır. Sitenizin erişen kullanıcılara hitap edebilmesi, site içerisinde rahat hareket edebilmeleri ve aradıklarını bulabilmeleri gerektiği gibi, ayrıca sitenin sayfaları belirli anahtar kelimelere odaklı olacak şekilde de düzenlenmelidir.

 

Sonraki aşamalarda ise sitenin arama motorlarındaki itibarını arttırıcı dış link çalışmaları yapılır. Bu çalışmaları yaparken doğallığı korumak ve çok kısa sürede yüz binlerce dış link sağlamamak cezalı konumlara düşmemek için esastır.

 

SEO’nun Faydaları

 

SEO optimizasyonu kapsamlı işleyen bir süreçtir. Bu süreç sayesinde firmanız web sitesi belirli anahtar kelimelerde üst sıralara yükseldiği gibi, itibarınız ve marka farkındalığınız da artış gösterir. SEO’nun faydaları doğrudan firmalarınıza daha fazla iş ve daha fazla ürün satışı olarak geri dönüş ile eşdeğerdir.

 

SEO HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN