SEO Nedir?

SEO nedir?

SEO Nedir?

SEO Nedir?

“SEO Nedir?” sorusu müşterilerimizden en fazla aldığımız sorular arasındadır. “SEO nedir?” sorusuna kısa bir cevap vermek çok mümkün olmasa da sizin için önemli olan yönüyle bu soruyu aşağıdaki gibi cevaplayabiliriz: SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir ve websitenizin Google gibi arama motorları gözünde daha değerli olmasını sağlar. Websiteniz arama motorlarında daha yüksek sıralarda ve mümkünse ilk sayfada yer alır. Potansiyel müşterileriniz rakiplerinizden önce sizin websitenizi görür ve tıklamalar için para ödemeden websitenize daha fazla ziyaretçi çekersiniz.

 

Arama motorlarının ücretli hizmetleri ve bu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmak da SEO (veya SEM: Arama Motoru Pazarlaması) kapsamına girer.
 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN TIKLAYIN

SEO Nasıl Yapılır?

  • Websiteniz incelendikten sonra hatalar giderilerek SEO için optimize edilir (Kapsamlı SEO Analizi ve SEO Altyapı Hizmetleri)
  • Sektörünüzde en çok aranan ve satışla sonuçlanması beklenen anahtar kelimeler belirlenir (Kapsamlı SEO Analizi)
  • Anahtar kelimeler temel alınarak arama motorları gözünde değerli olan sitelerden sizin sitenize linkler verilir (Backlink paketleri)
  • Yine anahtar kelimeler temel alınarak kendi sitenizden blog yazıları yayımlanır (Blog Yönetimi)
  • Ayrıca, arama motorlarının ücretli hizmetleri için altyapılar oluşturulur ve bu hizmetlerden yararlanılır (Google SEM Hizmetleri)

 

SEO’nun avantajları nedir?

SEO’nun çok sayıda avantajı vardır. Bunlardan önde gelen 5 tane avantaj şöyledir:

 

  • Daha fazla ziyaretci: Arama motorlarında ilk sayfada yüksek pozisyonlarda yer alan siteler en fazla tıklamaları alırlar. Bu sebeple bu noktalarda yer almak sitenize çok daha fazla ziyaretçi almanızı sağlar
  • Yüksek dönüşüm oranı: Geleneksel pazarlamacılıkta reklam mesajı geniş bir kitleye yayılır ve büyük bir kitle içerisinden sizin mesajınıza ilgi duyan küçük bir grup dönüş yapar. SEO’da ise mesajınız hedef kitlenize tam uygun şekilde hazırlanır ve kitlenize nokta atışıyla ulaştırılır. Bu sebeple mesajınızın ulaştığı kişiler arasından daha fazla sayıda satın alma, bilgi alma ve üye olma gibi iletişimlere yani dönüşüme sebep olur.
  • Markalaşmak: Arama motorlarında yüksek pozisyonlarda olan markalar genelde daha kaliteli, daha başarılı ve daha güvenilir olarak algılanır. Aranan ürün veya hizmet ile sizin markanız arasında insanların gözünde hızlıca satışa dönüşebilecek bir bağ kurulur.
  • Kazançlı yatırım: SEO’ya yapacağınız harcamalar, mesajınızın hedef kitlenize tam isabetle ulaşmasından dolayı en etkili ve kazançlı pazarlama yatırımlarındandır. SEO yatırımları endini fazlasıyla amorti eder.
  • Site kullanım kolaylığı: Sitenizi arama motorları için optimize ederken aynı anda kullanıcılar için kullanım kolaylığını artırırsınız. Kullanım kolaylğından dolayı ziyaretçileriniz sitenizde daha uzun süre kalır ve bu da müşterinizin satın alma, bilgi alma, üye olma gibi iletişim ihtimallerini artırır.

 

Bu ve bunlara benzer avantajları olan SEO hizmetini, SEOtorite.com size sunmaktan mutluluk duyar.
 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Yorum Yazın