Kurumsal SEO İçin 4 Önemli Tavsiye

Kurumsal SEO İçin 4 Önemli Tavsiye

Kurumsal SEO İçin 4 Önemli Tavsiye

Kurumsal ve büyük şirketlerde yaygın olmasına rağmen yanlış bir kanı vardır. Kurumsal SEO’ya ihtiyaç duymadıklarına inanırlar. Çünkü onlar uzun süredir faaliyet gösteren, sadık bir müşteri kitlesine sahip ve aynı zamanda marka değeri yüksek şirketlerdir. Kurumsal SEO onların şirketine ne katabilir ki?

 

Bu sorunun cevabı: Kurumsal SEO bu şirketlere oldukça fazla şey katabilir. Sonuç itibariyle bir şirket ne kadar büyük ve pozisyon sahibi bir şirket olursa olsun konumlarını güçlendirmek ve büyütmek isterler. Bu büyüme için kurumsal SEO şarttır. Eğer kurumsal seo görmezlikten gelinirse şimdiki görünürlük seviyesinde kalırlar. Bu şirketler yerlerinde sayarken, kendilerinden daha az tanınan rakipleri yükselmeye devam eder. Hem çözüm ortağı olarak arama motorlarında yükselirler hem de sektörlerinde düşünce liderliğinde daha iyi bir konuma gelirler. Rakipler yeterince emek gösterirse arama motoru sonuçlarında bu önde olan şirketleri geçmeleri ve zirveyi yakalamaları gayet mümkündür. Bu da şirketinize ciddi zararlar verebilir. Eğer kurumsal şirketiniz zirvede değilse kurumsal SEO daha da kıymetli hale gelir. Çünkü zirveye çıkmanız görünürlüğünüzün, iş fırsatlarının ve satışlarınızın çoğalmasına sebep olur. Böylece sürekli devam eden ve internet kullanımı çoğaldıkça güçlenen bir satış kanalına sahip olursunuz.

 

SEO HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN

 

Bir çok kurumsal şirket arama motorlarında iyi konumlara sahiptir. Çünkü meşru ve güvenilen markaların domainleri link çalışmalarına ve SEO tedbirlerine harika karşılık verir. Başlangıç olarak size kurumsal SEO için 4 tavsiyeyle başlayalım.

1. Anahtar kelime stratejisi oluşturun

Anahtar kelimeleriniz hedef kitenizin sizi hangi kelimelerle bulduğu kelimelerdir. Dolayısıyla onların dilini bilmek son derece önemlidir. Bu sebeple hedef kitlenizin tanımadığı teknik terimleri kullanmaktan, kendi dilinizi oluşturmaktan ve yanlış eş anlamlı kelimeleri seçmekten kaçının. Örnek olarak: eğer hedef kitleniz sizi bir yatırım bankası olarak biliyor ve arıyorsa, kendinize zenginlik danışmanı demeyin. En iyi sonuçları almak için “finans danışmanı”” gibi kısa ve rekabeti yüksek anahtar kelimelerle birlikte daha az rekabetli “emeklilik danışmanı” kelimelerini kullanın.
Başlangıçta hedef kitlenizin ihtiyaçları, ilgi alanları ve muhtemel aramaları hakkında düşündükten sonra rakiplerinizin hangi anahtar kelimelerde yükselmeyi hedeflediğini araştırın. Bunlarla ilk fikirlerinizi edindikten sonra Google Keyword Planner kullanarak yazdığınız anahtar kelimelerin arama hacimlerini öğrenin ve Google’dan yeni tavsiyeler edinin.

2. Sitenizi güncelleyin

Sitenize yeni içerik yüklemeniz hem müşterileriniz hem de arama motorları için önemlidir. Eğer uzun süre yeni içerik yüklemezseniz hem müşterilerinizin ilgisini hem de arama motorlarındaki konumunuzu kaybedersiniz. Tavsiyemiz ana sitenizi hizmetlerinizdeki değişikliklerle ve yeni ve özgün içeriklerle sürekli güncellemeniz. Bu yeni içerikler makaleler, haber bültenleri, videolar, kitaplar ve broşür benzeri içerikler olabilir.
 

SEO HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN

 

3. İçerik stratejinizi oluşturun

Content marketing denilen içerik pazarlamacılığı genelde bloglar vesilesiyle yapılır. Bu pazarlama taktiği ve kurumsal SEO sitenize linkler ve doğal ziyaretçi çekmek için artık el ele yürüyorlar. Hem doğal ziyaretçi hem de doğal linkler marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı beslerler. Başlarken istikrarlı bir şekilde kendi sektörünüzle alakalı özgün ve kaliteli içerik girin. Hedef kitleniz için güvenilir bir bilgi kaynağı hatta bir eğitmene dönüşün. Onların problemlerıne cözümler üretin ve şirketinizi sektöründe uzman olarak konumlandırın. Konuları seçerken müşterilerinizin ilgisini çekecek, onları tetikleyecek, problemlerini giderecek konular seçin ve bu konuları daha önce belirlediğiniz anahtar kelime stratejinizin etrafında şekillendirin.

4. Sitenizi mobil cihazlar için optimize edin

Günümüzde sitelerin mobil cihazlara uyumlu olması şart haline gelmiştir. Google, yahoo ve Bing gibi arama motorlarının mobile uyumlu sitelere öncelik tanımasının yanı sıra, artık mobil aramalar masa üstü aramaları geçmiştir. Bu hedef kitlenizin büyük bölümünün sitenizi mobil cihazlarla ziyaret ettiği anlamına gelir. Bu ziyaretçiler aynı masa üstü ziyaretçilerinizin ulaşabildiği içeriğe, özelliklere, tasarıma ve kullanım kolaylığına ulaşabilmeleri gerekir. Henüz sitenizi mobile uyumlu hale getirmediyseniz bunu yapmanızı veya SEOtorite.com gibi şirketlere yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Böylece sitenizin mobil cihazlı ziyaretçiler dahil bütün kullanıcılarınıza uyumlu bir kullanıcı deneyimi vermiş olursunuz.

Bu yazdıklarımızı eğer deneyiminiz varsa elbette kendiniz uygulayabilirsiniz. Eğer yeterli deneyim veya zamanınız yoksa SEOtorite.com’un uzman ekibi bu hizmetleri size sağlamaktan memnuniyet duyar. Kurumsal SEO işlerinizi bize emanet edin. Siz asıl işinize odaklanın ve sitenizin arama motorlarında yükselmesiyle birlikte ziyaretçilerinizin ve satışlarınızın çoğalmasını izleyin.
 

SEO HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN