Kurumsal SEO Hizmetlerine Genel Bakış

Kurumsal SEO Hizmetlerine Genel Bakış

Kurumsal SEO Hizmetlerine Genel Bakış

Teknoloji hızla ilerliyor ve buna istinaden her geçen gün hayatımıza yeni kavramlar giriyor. Kimi zaman bu gelişmelerin hızına yetişmek, takip etmek zor ama bunların da bir biçimiyle mutlaka küresel rekabetin ağır koşulları altında gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Son yıllarda sıkça hemen her yerde SEO hizmeti, kurumsal SEO, SEO çalışması gibi sözler duyulmaya başladı ve işin içinde olmayan insanlar da ciddi bir merak uyandırıyor zira SEO ifadesi hiçbir biçimde ne anlama geldiği belli olmayan bir ifade gibi görünebilir ki, bu da son derece normaldir zira SEO sözcüğü İngilizce bir kısaltma ve Search Engine Optimization sözcüklerinin baş harflerinin yanyana gelmesinden oluşuyor. Türkçe karşılığı ise arama motoru optimizasyonu.

Konuyu biraz daha açmak gerekir ise web sayfalarının, arama motorlarında ( Google, Yandex, Bing vb.) üst sıralarda çıkması için yapılan bir dizi mühendislik işlemine verilen isim ve oldukça ciddi bir birikim gerektiriyor. Konu böyle olunca da az bir bilgisi olan bile bu işi yapabileceğini söyleyebiliyor ama aslında hiç de öyle değil. Kurumsal SEO ise bu çalışmanın kişilere değil, kurumlar için yapılan hizmetleri.

Kurumsal SEO Hizmet Kapsamı

Kurumsal SEO hizmetleri oldukça kapsamlı olarak yapılıyor ve de yapılması gerekiyor. Öncelikle bu hizmetlerde SEO Analizi yapılarak firmanın site içi ve site dışı durumu analiz ediliyor. Bunun yanında rakip firma analizleri yapılıyor. Sitenizin arama motoruna uygun olup, olmadığı da yapılan analizler arasında. Eğer uygun değil ise o zaman sitenizin yeniden düzenlenmesini isteniyor. Yine sitenizin üst sıralarda çıkması anahtar kelimeler belirleniyor. Özel blog çalışmaları, sosyal medya imlemeleri de verilen hizmetler arasında yer alıyor.
 

SEO HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN

 

Kurumsal SEO Yaptırmanın Avantajları

Kurumsal SEO hizmeti almanın çok sayıda avantajı var ama bunlardan bazılarını sıralamak gerekir ise şunlar söylenebilir:

Marka bilinirliğinin artması ( artırılması)
Rekabet koşulları içinde firmanın internet ortamında güçlü kılınması
Yeni ve farklı gruplardan müşterilere ulaşarak pazardaki yerini güçlendirme
Müşteri geri dönüşümlerini artırma
Web sayfasının aktif hale gelmesini sağlama
Daha az maliyet ile global çapta reklam yapma
Reklam alanında hata yapma oranlarını azaltma
 

SEO HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN

 

Diğer Önemli Hususlar

Kurumsal SEO hizmeti alacak, almayı düşünen firmalar bazı konuları asla göz ardı etmemeli ve bu hizmeti ona göre alma yoluna gitmelidir. SEO hizmetleri çok popüler olan kavramlar olduğundan başta da belirtildiği gibi hemen herkes ve/veya kurum bu işi yapabileceğini iddia etmektedir ama özellikle ülkemiz ölçeğinde bakıldığında bu oldukça yeni olan bir alandır ve disiplin, bilgi, deneyim gerektiren bir mühendislik çalışmasıdır.

O yüzden bu hizmet rastgele, en ucuz, en etkileyici olan firmadan alınacak diye bir kaide yoktur. Bu hizmet alınmadan önce işlemi yapacak olan firmanın donanımı, bu alanında çalışan elemanların eğitimi ve yetkinliği, benzer tecrübeleri ve referansları mutlaka detaylı bir biçimde araştırılmalı ve ondan sonra karar verilmelidir. Yanlış bir tercih yerine sadece para kazandırmaz, ciddi prestijler kaybettirir.
 

SEO HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN