SEO İçin İlk Adım, Kapsamlı SEO Analizi

SEO İçin İlk Adım, Kapsamlı SEO Analizi

Kapsamlı SEO analizi

SEO analizi, SEO çalışmalarının olmazsa olmazıdır. Bir çok insan SEO veya Türkçe açıklamasyla Arama Motoru Optizimizasyonu hakkında bir şeyler duymuştur. SEO genelde arama motorlarının görüş alanına girmek ve arama motorlarında daha iyi bir konuma çıkmak için, site içinde ve dışında yapılan çalışmalara verilen isimdir.

Bunu yapabilmek için ise ilk yapılması gereken iş SEO analizi yapmaktır. Bu analiz nedir ve nelerden oluşur?
 

KAPSAMLI SEO ANALİZİ HİZMETİMİZİ İNCELEYİN

 

SEO analizi nedir?

Temelde SEO analizi bir web sitenin Google gibi arama motorlarındaki konumunu iyileştirmek için hangi iyileştirmelerin yapılabileceğinin analizidir. SEO analizin daha karmaşık bir hal aldığı nokta, analiz için kullanılan SEO araçlarının ulaşabildiği alanın genişliği ve derinliğidir. SEOtorite.com’un SEO araçları sayfasında bu araçların bir kısmını görebilirsiniz.

 

SEO araçlarının bazıları ücretsiz, bazıları ise ayda yüzlerce dolar’a ulaşan fiyatlara sahiptir. Her bir SEO aracının farklı analiz ve raporlama özellikleri olduğu için her siteye uyan araç farklı olabilir.

 

Google Webmaster Tools bu araçlar arasında en pöpüler SEO aracı olma konumunu korumaktadır. Çünkü hem ücretsizdir, hem yeni kullanıcılar için kullanım kolaylığı vardır hem de dünyanın en önde gelen arama motorunun SEO aracıdır. Bu sebeple Google Webmaster Tools’tan çıkan sonuçlar, diğer arama motorları için de uygun sonuçları cıkarır.

SEO analizi neleri içerir?

Farklı SEO araçları ve farklı SEO şirketleri arama motoru optimizasyon raporlarına farklı noktaları alırlar. Fakat genelde kullanılan ve öne çıkan veriler şunlardır:

 

• Sektörünüzde öne çıkan rakiplerinizin SEO performansını detaylandıran rekabet merkezli SEO analizi.
• Anahtar kelimeler performans raporu (Şuan ki konum, anahtar kelimerler için rekabet, aylık aramalar, ve rakiplerinizin anahtar kelimeleri).
• Link raporları (kötü, kesik veya spam linkleri).
• Sayfa performans raporu (sayfa açılma hızları, navigasyon vb.).
• Site yapısı
• ‘Alt’ tekst ve resimlerin kullanımı
• Meta açıklamaların kullanımı
• Kopya veya tekrarlanan içerik
• Içeriği olmayan sayfalar
• Sosyal medya entegrasyonu
• Site tasarımının farklı tarayıcılara ve mobile uyumluluğu

 

Bunlar ve bunlara benzer noktaları kapsamlı SEO Analizinde bulmanız beklenir.

SEO analizi neden önemlidir?

Sitenizin kapsamlı SEO analizini yapmadan arama motorlarındaki konumunuzu geliştirmek adına sağliklı kararlar almak neredeyse imkansızdır. SEO analizi arama motorlarında iyi bir konuma çıkmak için önünüzdeki en büyük engelleri size gösterir. Böylece attığınız adımlarla SEO’nuz için nokta atışı hamleler yapabilirsiniz.

 

Bu sayede arama motorlarında ki konumunuzu daha az emekle daha hızlı ve daha etkili bir şekilde yükseltirsiniz. Bu da daha kısa zamanda daha fazla müşteri ve daha fazla kazanç elde etmenizi sağlar.

 

SEOtorite.com’un uzman ekibi sizin için kapsamlı bir SEO analizi yapmaktan memnun olur. Bunun için buraya tıklayabilirsiniz. SEO analizinden çıkan sonuçlarla hangi adımların en uygun adımlar olduğuna SEOtorite.com ile karar verebilirsiniz.
 

KAPSAMLI SEO ANALİZİ HİZMETİMİZİ İNCELEYİN