İyi Bir SEO Uzmanı Nasıl Bulunur?

İyi Bir SEO Uzmanı Nasıl Bulunur?

İyi bir SEO uzmanı nasıl bulunur?

SEO uzmanı ve SEO hizmeti konusunda yeterli bilgiye sahip değilseniz SEO partneri seçimi yapmak oldukça zordur. SEO uzmanı ekibimiz bu blogda bir SEO şirketiyle işbirliğine girmeden, size SEO’nun nasıl çalıştığı, nelerin yanlış gidebileceği ve bir SEO şirketine hangi soruları sormanız gerektigi ile ilgili bu bloğu ziyaretcilerine sunar.

 

Zamanla ne yazık ki bir kaç tane SEO şirketinin etik olmayan çalışmalarından dolayı SEO şirketlerinin itibarı zarar görmüştür. Bu genelde bazı SEO şirketlerinin müşterilerine hızlı ve kısa vadeli sonuçlar sunmak için eskimiş SEO metodlarıyla çalışmasından kaynaklanır. Fakat bu çalışmalar zamanla faydasını yitirir, hatta Google tarafından cezalara sebep olabilir.

 

HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN

 

Nelerin yanlış gidebileceğini anlayın

Google agresif bir şekilde link oluşturanları cezalandıran Penguin algoritmasını hayata geçirmeden önce bile bir SEO şirketi Google ile başınızı belaya sokabilirdi.
Google yıllarca agresifce link olusturan ve arama sonuçlarını bu sayede etkilemeye çalışanları elle bulup cezalandırmanın farklı yollarını aradı. Agresif SEO taktikleri kısa vadede sonuç vermekteydi ve bu yüzden SEO şirketleri müşterilerine hızlı sonuçlar sunmak adına bu metodları kullandı.
 

 

Google bu taktiklerin farkına vararak bir SEO şirketi bu metodları uygularsa müşterisinin websitesini elle cezalandırabilir. Bu cezalandırmalar genelde çabucak çözülebilir, fakat bunun için müşteri SEO şirketinin neler yaptığını bütün detaylarıyla bilmelidir.

 

Etik olmayan bazı SEO şirketlerinin Google’dan gelen uyarı mesajlarını kendi kusurlarını örtmek için sildikleri bile görülmüştür. Cezalandırıldıktan sonra SEO şirketi ile işbirliği bitirilse bile eğer bütün yapılan işlemler kayıt altına alınmadıysa elle verilen cezayı düzeltmek pek kolay olmaz.

Uzun vadeli bir strateji geliştirin

Iyi bir SEO uzmanı daima uzun vadeli çalışır. İyi SEO çalışması da böyle olmalıdır. Eğer kısa vadeli sonuçlar istiyorsanız Google SEM hizmetlerini tercih edin. Google SEM hizmetleri arasında en etkili hizmetlerden biri Google Adwords’dur. Google Adwords size arama sonuçlarının en üstünde yer edinmenizi sağlar.

 

İyi SEO yapan bir SEO uzmanı özellikle iki alanda çalışır. Çalışmalarına önce müşterinin websitesinde başlar. Buna Website Optimizasyonu (İç SEO) da denir. Bu çalışmalar esnasında webesitenizin başlıkları, resimleri ve navigasyonu gibi etkenler arama motorları için optimize edilir. Çalışmak isteyeceğiniz bir SEO uzmanı bu alanda neler yapabileceğini anlatabilmeli.

 

Backlink oluşturmak SEO’nun önemli bir parçası, fakat bu backlinkler oluşturulurken agresif olmamaya dikkat etmeli ve bu çalışmaların doğal olması garanti altına alınmalı. Çalışmak istediğiniz SEO uzmanından Backlink çalışmalarının nasıl yapıldığını sorun ve bütün çalışmaların rapor altına alınıp size sunulduğundan emin olun.

 

SEO çok sayıda website sahibi ile çalıştırmayı gerektirdiğinden, perde arkasında size yansımayan işler olabilir. Unutmayın ki bir tane backlink bile saatlerce süren çalışmalar ve görüşmeler gerektirebilir.

Raporlama konusunda israr edin

İyi bir SEO uzmanı yapılan bütün website değişiklikleri ve backlink çalışmalarını raporlayabilmeli. Bütün iç site değişiklikleri ve yeni sayfa oluşumları tarihleriyle birlikte kayıt altına alınmalı. Iyi bir raporlama olmadan hangi işlemlerin pozitif veya negatif sonuçlar verdiğini kestirmek neredeyse imkansızdır. Aynı zamanda oluşturulan her link de raporlanmalı. Böylece birşeyler yanlış gittiğinde sorunun hangi linkten kaynaklandığı kolayca bulunabilmeli.

 

Bügün çoğu SEO şirketi belli bir seviyeye kadar şeffaflık sunuyor. Fakat hala kısa vadede sonuç veriyor gibi gözükse de uzun vadede zarar verebilecek çalışmalar yapan SEO şirketleri mevcut. Her ticari işbirliğinde olduğu gibi SEO işbirliğine başlarken de dikkatli olmak son derece önemlidir.
 

HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN

 

SEOtorite.com, ender şirketlerden biri olarak Website Optimizasyonu’nu (İç SEO) kendi bünyesinde sunmaktadır. Aynı zamanda hem doğal backlink çalışmalarıyla hem de piyasa da tek şirket olarak raporlamalarını anlık yapmaktadır. Çalışmaların yapıldığı anda online raporlama sistemiyle haberdar edilirsiniz. Aynı anda ciddi anlamda uzmanlık gerektiren Google SEM hizmetleri de SEOtorite.com’un kendi bünyesinde hizmetinize sunulmaktadır.

 

SEOtorite.com, SEO ihtiyaçlarınızı başından sonuna kadar SEO uzmanı ekibiyle karşılamaktan memnuniyet duyar.
 

HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN