Harika Bir SEO Uygulaması: SolarEvi.com

Harika Bir SEO Uygulaması: SolarEvi.com

Harika bir SEO uygulaması: SolarEvi.com

SEO hizmetlerinin önemi web site yöneticileri ve e-ticaret sitesi sahipleri tarafından genel olarak bilinse de aslında her uyanık iş adamının SEO hizmetlerini ve bu hizmetlerin şirketine sağlayacağı eşsiz avantajları bilmesi son derece önemlidir.

 

Çağa ayak uydurmak isteyen her işletmeci zamanla SEO ve diğer internet pazarlama yöntemlerini zaten bilmek zorunda kalacak. Asıl mesele herkes tarafından keşfedilmeyen SEO yöntemlerini en kısa zamanda keşfedip uygulamaktır. Bu sayede rekabet artmadan ve daha az yatırımla SEO avantajlarından yararlanabilirsiniz.

 

HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN

 

SolarEvi.com SEO Avantajlarından En İyi Şekilde Yararlandı

SEOtorite.com tarafından sunulan SEO hizmetlerine ve bu hizmetler sayesinde elde edilebilecek ticari sonuçlara en güzel örneklerden birisi SolarEvi.com e-ticaret sitesidir. Şirketimizin sunduğu neredeyse bütün hizmetlerden yaklaşık 8 ay boyunca yararlanan SolarEvi.com gelinen noktada 2016 yılına kıyasen aynı aylarda satışlarını ortalama 4 katına çıkarmıştır. Bu sayede kendi beklentilerinin üzerinde bir ciro yakalayan SolarEvi.com güneş enerjisi sektöründe lider konuma yükselmiştir.

 

Sunulan SEO Hizmetleri

SEOtorite.com olarak sunduğumuz hizmetlerin başında kapsamlı SEO analizi gelmektedir. Hangi anahtar kelimelerin özellikle Google’da en çok arandığını ve bu anahtar kelimeler arasından satış ile sonuçlanabilecekleri tespit ederek toplamda 12 adet anahtar kelime belirlenmiştir.

 

Web sitenin genel hızı optimize edildikten sonra her bir anahtar kelime içim uyumlu sayfa tespiti yapılmıştır. Sitenin mevcut sayfaları arasında uyumlu sayfa yok ise blog yazıları şeklinde uyumlu sayfalar oluşturulmuştur. Mevcut sayfalar ise optimize edilmiştir. Bütün sayfaların meta etiketleri ve meta açıklamaları ilgili anahtar kelimeyle uyumlu hale getirilmiştir.

 

Bu aşamadan sonra hem sayfa içi hem de sayfa dışı backlink çalışmaları yapılmıştır. Birçok anlaşmalı olduğumuz haber ve blog sitelerinde optimize edilmiş ve kendi yazarlarımızın yazdığı makaleler yayımlanarak belirlediğimiz sayfalara backlink alınmıştır.

 

SEO hizmetlerinin yanı sıra sosyal medya yönetim hizmeti sağlanmıştır. Gelinen noktada SolarEvi.com’un facebook’ta yaklaşık 40.000 ziyaretçisi vardır. Tamamı organik şekilde elde edilen bu takipçiler sayesinde her paylaşım, ekstra bir maliyet yapmadan ve reklam bütçesi ayırmadan, yaklaşık 6.000 kişiye ulaşmaktadır.

SEO

SEO ve Sosyal Medya Yönetimi

 

Sunulan SEO Hizmetlerinin Sonuçlarına Bir Örnek

Güneş enerjisi sektöründe en çok aranan anahtar kelime “güneş paneli” anahtar kelimesidir. Güneş panelleri aynı zamanda SolarEvi.com’un sattığı ana ekipmanlardan da birisidir. Aylık arama hacmi yaklaşık 23.000 olan bu anahtar kelimeden SolarEvi.com aylık 2.000’in üzerinde organik ziyaretçi elde etmektedir. GittiGidiyor gibi e-ticaret alanından en büyük şirketler arasında olanları bile geride bırakarak Sahibinden sitesiyle birinciliği paylaşmaktadır.

SEO

SEO’da Anahtar Kelimenin Önemi

 

SEO Faaliyetlerinin Toplam Sonuçları

Çalışmalar başlamadan önce organik ziyaretçi sayısı neredeyse hiç olmayan SolarEvi.com gelinen noktada aylık toplamda 15.000-17.000 arası organik ziyaretçi elde etmektedir.

SEO

SEO ve Organik Trafik

 

Basit bir hesapla bu ziyaretçi sayısının ciro olarak ne anlama geldiğine bir göz atalım.

Aylık Organik Ziyaretçi Sayısı: 16.000
Dönüşüm Oranı: %2 (e-ticaret sitelerinde gerçekçi bir değerdir)
Ürün Ortalama Birim Fiyatı: 1.500 TL

 

Bu durumda aylık cironuzu aşağıdaki gibi hesaplayabiliriz:
16.000 x 0,02 x 1.500 TL = 480.000 TL Aylık Ciro

 

SolarEvi.com yöneticilerini teyit için aradığımızda, aldıkları SEO hizmetlerinden dolayı, aylık ciro artışlarının yaklaşık bu rakamlarda olduğunu teyit etmişlerdir.

 

Siz De SEO Hizmetleri Alarak Benzer Sonuçlar Elde Edin

Özellikle benzer diyoruz çünkü her sektörde hatta her anahtar kelimede alınan sonuçlar değişkenlik gösterecektir. SolarEvi.com örneğinden de anlaşılacağı gibi SEO hizmetleri kendisi fazlasıyla amorti eden bir yatırım fırsatıdır. Sektörünüz ne olursa olsun alabileceğiniz en kötü karar en kısa zamanda harekete geçmemek ve çalışmalara başlamamak olacaktır. Çünkü zaman geçtikçe ve rekabet arttıkça ilk sıralarda çıkmak için harcanması gereken çaba ve yapılması gereken yatırımlar artış gösterecektir.

 

HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN