Blog Yazmak Şirketim İçin Neden Önemli?

Blog Yazmak Şirketim İçin Neden Önemli?

Blog Yazmak Şirketim İçin Neden Önemli?

 

Blog yazmak şirketler için müşterilerini bağlamak ve kendi hayatlarını kolaylaştırmak için en değerli araçlardan biridir. Eğer blog yazmıyorsanız yazmaya başlamalısınız yoksa geride kalacaksınız. Bu konuda ilhama ihtiyaç duyuyorsanız SEOtorite.com size blog yazmanız için şimdilik (herhangi bir önem sıralaması olmadan)19 tane gerekçe sunuyor. Sonraki bloglarımzıda blog yazmak neden gerekli, tekrar değineceğiz.
 

BLOG YÖNETİM HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN

Blog Yazmak Şirketim İçin Neden Önemli?

 

1. Blog yazmak basittir. Müşterilerinizle bağlantı kurmak, güncel ve kayda değer bilgileri paylaşmak için kullanışlı bir platformdur. Sizi direk müşterinize bağlayan iletişim kanalınızdır.

 

2. Bloğunuz SEO’nuz için son derece önemlidir. Arama motorları değerli içeriği severler ve içeriğinizden dolayı sizi daha iyi sıralamalarla ödüllendirirler.

 

3. Tasarımcı veya grafiker olmanız gerekmez. WordPress gibi bir çok blog platformu kullanıcı dostudur ve gelişmiş grafik kabiliyetler gerektirmez.

 

4. Batıda yapılan araştırmalara göre blog yazanların %60’ı daha fazla müşteri elde ederler.

 

5. Bloğunuz pazarlama içeriğinizin kalbidir. Facebook, Twitter, Linked-in, ve haber bültenlerinizin içeriği bloğunuzda oluşur.

 

6. Blog yazmak şirketinizin bir sesi olmasını sağlar. Bloğunuz size ürün ve hizmetlerinizdeki yeniliklerden bahsetmek için, piyasadaki gelişmeler hakkında yorum yapmanız için, şirketinizin websitenizi aşan konularda paylaşım yapabilmesi için alan sağlar. Ve şirketinizin nasıl bir şirket olduğu konusunda müşterilerinize bilgi verme olanağı sağlar. Gurur duyduğunuz hikayenizi ve kimliğinizi böylece insanlara daha iyi anlatabilirsiniz

 

7. Blog yazmak, tecrübenizi insanlarla paylaşmanızı sağlar, aksi halde nasıl alanınızda uzman ve bir kanaat önderi olarak pozisyonunuzu alacaksınız?

 

8. Blog yazmak hedef kitlenizle, müşterilerinizle ve alanınınızdaki diğer uzmanlarla diyalog kurmanıza yardımcı olur. Etkileşimi, yorumları ve gelişmenizi sağlayacak yapıcı eleştiriler almanızı sağlar.

 

9. Blog yazmak aynı zamanda eğlenceli olabilir. Enerji verici ve tetikleyici olabilir.

 

10. Blog yazmak düşünmenizi sağlar. Kayda değer konular, sektörünüz ve müşterileriniz hakkında.
 

BLOG YÖNETİM HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN

 

Blog Yazmanın Faydalarına Devam

 

11. Bloğunuzun olması pazarlanabilir içerik hakkında odağınızı kaybetmemenizi sağlar. Bir proğram yaparsınız ve bu proğrama sadık kalırsınız.

 

12. Bedava halkla ilişkiler yaparsınız. Alanında blog yazanlar muhabirler tarafından bilir kişiler olarak dinlenir. Bırakın basın size gelsin.

 

13. Blog yazmak özgüveniniz, ilişkileriniz ve satışlarınız olmasını sağlar. Müşterileriniz önce sizi sektörünüz için güvenebileceği bir bilgi kaynağı olarak görür, sonra sizden alışveriş yaparlar.

 

14. Bloğunuz, şirketinize olan odağınızı netleştirir. Blog stratejinizi oluştururken kim için ve ne için yazdığınızı belirlemeniz gerekir. Hedef kitlenizi tekrar incelemenizi sağlar.

 

15. Piyasa hareketlerinin önünde olmanızı sağlar. İyi bir blog yazarı olmanız için gelişmelerin, trendlerin ve rakiplerinizin önünde olmalısınız. Böylece sektörünüzde takip eden olmaktan kurtulur ve sektörünüzün lideri olursunuz.

 

16. Şirketinizin ve markanızın hikayesini takipçilerinizle paylaşırsınız. Şirketinizi, felsefenizi, çalışanlarınızı ve fikirlerinizi paylaşmak için harika bir platformunuz olur. Müşterilerinize neden ticaret yaptığınızı ve onlara nasıl yardımcı olabileceğinizi anlatırsınız.

 

17. Blog için yapılan maliyetler etkin maliyettir. Paylaştığınız her blog uzun süreli fayda göreceğiniz ve markanız, tecrübeniz, ürünleriniz ve hizmetleriniz için tanıtım imkanı sunan bir araçtır.

 

18. Blog yazmak hedef kitlenizi tanımanıza yardımcı olur. Blog analizleriyle okuyucularınızın sitenizde nerelere tıkladığını görürsünüz. İlgi çeken konuların ne olduğunu, paylaşımları ve yorumları takip edersiniz. Hatta haftanın hangi günlerinde okuyucularınızın sizi ziyaret etmeyi tercih ettiğini bile görebilirsiniz.

 

19. Yazmak ilham vericidir. Arkadaşlarınızla muhabbet ederken, film izlerken, kitap okurken hatta dışarıda yürürken bile her yerde yeni fikirler edinmeye ve fırsatlar görmeye başlayacaksınız.

 

Hem size hem şirketinize bu ve daha fazla faydaları sağlayacak olan blog yazarlığını SEOtorite.com size şiddetle tavsiye eder. Fakat kendim yazamam veya zamanım yok diyorsanız SEOtorite.com size blog yönetiminizde memnuniyetle yardımcı olur. Uzman yazar kadromuzla sektörünüzde araştırmalar yapıp üstün kalitede blog hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 

SEOtorite.com hem SEO’nuzu hem de SEO ile birlikte sektörünüzdeki pozisyonunuzu daha yüksek seviyelere taşımaktan memnuniyet duyar.
 

BLOG YÖNETİM HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN